Taşyünü Asma Tavan Nedir?

Taşyünü ; bazal taşının öğütülüp toz haline getirilerek, çeşitli kimyasal maddeler ve geri dönüşümlü çöp maddelerinin bileşimden oluşur.

İmalatı; %54 oranında bazal taşı, %36 kimyasal karışımlar ve %10 geri dönüşümlü çöp malzemelerinin 3000C derecede eriyik hale getirilerek kalıplara dökülüp preslenmesiyle elde edilir.

Hijyenik, insan sağlığına uygun, asbest içermeyen değerler ve teknik işlemler bütün panellerimiz için geçerlidir. Uluslararası TÜV belgesi, ISO9001 ve ISO9002 belgeli olarak dünya standardında imal edilmektedir.

Uygulaması; Taşyünü asma tavan sistemlerinin uygulanması yapılırken, önce uygulama yapılacak alanın lazer veya hortum terazi ile kodu alınır. Bu kodların üzerine T-24 köşe profili monte edilir. 360 cm. uzunluğundaki ana taşıyıcılar, başlangıç duvarından maksimum 60 cm. uzaklıkta olacak şekilde tavana çelik dübel, askı teli ve çift yaylı maşa yardımı ile asılır. İkinci ana taşıyıcı birinciden 120 cm. uzaklıkta olacak şekilde aynı sistemle tatbik edilir. Ana taşıyıcıların bağlantıları, 120 cm.lik tali taşıyıcıların 60 cm. aralıklarla döşenmesiyle yapılır. Daha sonra tavanda oluşan 60×120 ebadındaki dikdörtgenler, 60 cm.lik tali taşıyıcı ile bölünerek 60×60 cm.lik kareler oluşturulur.

60×60 cm.lik bu alanlara AMF taşyünü panelleri yerleştirilerek tavan komple kapatılır.

 

Taşyünü BLG Armstrong
  Vega Pegasus Ibıza Tatra Cortega
Kalınlık 12 mm 12 mm 12 mm. 15 mm. 15 mm.
Yoğunluk 420 kg/m³ 420 kg/m³ 200 kg/m³ 230 kg/m³ 230 kg/m³
Neme Dayanım %85 %85 %90 %70 %70
Işık Yansıtma Katsayısı 0,75 0,75 0,80 0,80 0,80
Akustik Yalıtım Katsayısı 0,50 0,50 0,60 0,50 0,55
Lay On

Evet

Evet Evet Evet
Lay In Evet

Özellikleri;

Hijyeniktir, insan sağlığına zarar vermez.
%70 – %95 – %100 bağıl neme dayanıklıdır.
Gürültü ve sesi absorbe ederek ortamdaki sesi netleştirir.
Tavanda daha sonra yapılacak tadilat ve onarımları kolaylaştırır.
Tavandaki pis su borularını ve istenmeyen görüntüleri gizler.
Demontedir, taşınabilir.
Standart beyaz, istenirse özel renklerdedir.
Gerektiğinde boyanabilir.
Yangına karşı dayanıklıdır.
Çok çeşitli taşıyıcı ve kenar bitiş detayına sahiptir.
Panellerde düz ve sarkmalı modeller mevcuttur.
Ortamdaki sigara, toz, duman ve kirli havayı yutarak havayı temizler.
Işığı daha fazla yansıtır.
Tavanala paneller arasında kalan boşluk sayesinde ısı dengeleme özelliğine sahiptir.

Tempo Taş yünü ve Mineral Paneller, asma tavan sistemlerinde yaygın olarak kullanılan, kolay ve hızlı uygulamayı ekonomik fiyat avantajı ile birleştiren ürünlerdir.
Yapı tavanlarına asılan görünür T metal ızgaralara Tempo tavan panellerinin yerleştirilmesi ile oluşturulur. Tempo panelleri özel boyutlarda ve değişik yüzey dekorlarında üretilerek, farklı tasarım imkanları sunulmaktadır.
Standart görünür profil genişliği 24 mm olmasına karşın, daha uygun bir görsel yaklaşım için 15 mm genişlikte profiller de kullanılabilir. Girintili kenarlı paneller daha yaratıcı dizayn imkanlarına olanak tanırken, ızgaraların görünümünü de minimize ederler.
Sistem içerisinde ışıklandırma armatürleri, havalandırma menfezleri ve kanalları ile sprinkler ve diğer servis elemanları kolayca kullanılabilir. Bağımsız Tempo panelleri , tavan boşluğunda muhtelif servislerin verilmesi için kolayca çıkartabilir, tüm Tempo panelleri demontabıldır.
Test edildi ve kanıtlandı!

Ortamdaki sesi emerek azaltır. Işığın daha geniş alana yayılmasını sağlar. RH %90 neme dayanır. Yüzeyi silinebilir, leke tutmaz. Direnci yüksektir, taşıma ve döşeme esnasında deforme olmaz. Orijinal klik sistemli profilleri işçiliği kolaylaştırır. Bakteri barındırmaz, steril ortamlara uygundur. Hafiftir, binaya yük getirmez. Yanmaz, alev almaz, alev iletmez.